Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu

Sıkça Sorulan Sorular / A-Yeni Kazanan Öğrenciler

A. YENİ KAZANAN ÖĞRENCİLER

Kayıt Kılavuzu için tıklayınız (Öğrenci İşleri Daire başkanlığı sayfasında Duyurular kısmında kayıt tarihlerinde Kayıt Kılavuzu yayınlanmaktadır)

YENİ KAYITLARA İLİŞKİN SIKÇA SORULAN SORULAR

1-      Öğrenciler Yeni Kayıt Tarihlerini Nereden Öğrenebilir?

Yeni Kayıt tarihleri ÖSYM Başkanlığı tarafından belirlenerek her yıl için hazırlanan ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları kılavuzunda yer almaktadır. Ayrıca Üniversitemizin internet sayfasında yayınlanmaktadır.

2-      Üniversitemizde Yeni Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimiz ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları kılavuzunda belirtilen tarihler arasında e-devlet üzerinden kayıt yaptıracaklardır. Ayrıca, Özel Yetenek Sınavı sonucunda öğrenci alan Fatih Eğitim Fakültesi (Resim- İş Öğretmenliği ve Müzik Öğretmenliği), Güzel Sanatlar Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Devlet Konservatuvarına kayıt hakkı kazanan öğrenciler kayıtlarını yine Üniversitemiz Akademik Takviminde belirlenen tarihler arasında şahsen başvuru yaparak gerçekleştirebilmektedirler.

3-      Öğrenci Adayları Üniversiteye Yeni Kaydını Süresi İçinde Yaptıramazsa Ne Olur?

Yeni kayıt tarihleri arasında kaydını yaptırmayan öğrenci adayları, KAYIT HAKKINDAN VAZGEÇMİŞ SAYILIR VE HERHANGİ BİR HAK İDDİA EDEMEZLER.

4-      Öğrenci Adayları Yeni Kayıt İşlemlerini Kendisi Mi Yaptırmak Zorundadır?

Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimiz ÖSYM tarafından belirlenen tarihler arasında e-devlet üzerinden kayıt yaptırabilmektedirler. Ancak Üniversitemizin bazı programlarında kayıt için gerekli belgelerde sağlık raporu istendiği için e-devlet kaydına açık olmayan programlardaki öğrenciler ile e-devlet üzerinden kayıt işlemini gerçekleştiremeyen öğrenciler kazanmış oldukları okullara belirlenen tarihlerde şahsen başvuru yaparak kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

DERS MUAFİYETİ ile ilgili bilgi almak için tıklayınız 

(Okulumuzu yeni kazanan öğrenciler, daha önce bir yükseköğretim kurumunda gördükleri derslerden muaf olmak için Ders Muafiyeti işlemi yapabilirler)

Menüyü Kapat